Opis
Že stari Egipčani, ki so bili prvi zemljemerci, so jo namerno uporabljali, predvsem pri gradnji piramid. Pozneje so jo čislali tudi Grki in Rimljani, na drugi strani sveta pa Kitajci in Indijci, pri katerih so tlorisi svetišč in utrdb često odsevali mandale.
Pitagora in Platon sta zasejala zamisel, da je sam stvarnik pri ustvarjanju kozmosa uporabljal geometrijska pravila.
Kaj je kristalna mreža?
Kristalne mreže so razporeditev energijsko poravnanih kristalov v sveti geometrijski obliki, napolnjene z namenom za namen manifestacije.
Kako nastaviti kristalno mrežo?
Pri sestavljanju kristalne mreže je vedno najbolje upoštevati svojo intuicijo. Vendar večina kristalnih mrež vključuje osrednji kristale, okoliške kristale in ojačevalne kristale.
Osrednji kamen: Tako kot živa bitja imajo tudi kristali “avre”, sicer znane kot energijski tok. Naša linija čaker nam služi kot osrednja os. Osrednji kamen deluje kot sidro energetske mreže, ki deluje kot antena, kar je tisto, kar odda vaš namen v vesolje. Osrednji kamen je na splošno največji, lahko pa so tudi enaki.
Okoliški kristali: To so kristali, ki bodo razporejeni v geometrijski obliki okoli sredinskega kamna. Koliko jih boste potrebovali, bo odvisno od tega, kako preprosto ali zapleteno želite narediti mrežo, pa tudi od osnovne oblike, ki ste jo izbrali. Ti delujejo kot modifikatorji vašega omrežja. Okoliški kamni delujejo tudi kot sateliti, ki sprejemajo in oddajajo namen v svet.
Idej je nešteto, vsekakor pa v svoj simbol rože življenja vključite še ostale kristale,če jih imate. Mreže se nastavlja ob vsakem mlaju, da energijsko nastavite za naslednjih mesec dni/do naslednjega mlaja.
Zgodovina
Najdemo jo v vseh starih kulturah in verstvih; ena starejših najdb rože življenja je v Ozirisovem templju v Egiptu, sicer pa so jo našli po vseh koncih sveta od Turčije, Irske do Kitajske. Preučeval jo je tudi Leonardo DaVinci. Tudi v naši kulturi jo lahko najdemo. Vidite jo lahko denimo v Liznjekovi domačiji sredi Kranjske Gore, kjer je urezana v lesen tram stare hiše, ki je bila zgrajena v drugi polovici 17. stoletja. Torej so njeno moč uporabljali tudi naši (še ne tako oddaljeni) slovenski predniki.